Kas vaestel on mähkmeid vaja?

Sattusin rääkima ühe eduka 30ndates eluaastates eesti mehega. Programmeerija. Jutt läks sellele, et ta nägi Rootsis üleskutset koguda Ida-Euroopa riikidesse saatmiseks mähkmeid. Programmeerija jaoks oli tegu pseudoprobleemiga. Vähemalt Eestis polevat sellist abi vaja. Abivajajad saavat kindlasti abi kohalikest omavalitsustest. Ja pealegi… kas vaestel üldse on mähkmeid vaja? Marlimähkmetega saab ju ka hakkama… Tema vanemad tema puhul ju kasutasid marlimähkmeid ja täitsa elus on. Pluss veel see, et kaasaja ökoemmed ka kasutavad riidest mähkmeid, on keskkonnale parem.

Ehk siis null kaastunnet eesti vaeste vastu. Sest omavalitsused aitavad. Kui mähkmeid osta ei jaksa, siis suck it up, that’s life… Skandinaavia abistajad tegelevad mõttetute teemadega…

Keskkonna point on kohane. Olen ise ka mõelnud, et palju kasutatud mähkmeid kokku moodustavad mägede kaupa kasutatud mähkmeid (ökoemme mõtlemine?). Aga inimlik point kellegi valikuvabaduse piiratusest ja kaasaegsete mugavuste puudumisest ei ole Programmeerija jaoks oluline. Stress teadmisest, et oled liiga vaene, et oma lapsele mähkmeid osta. Kahju, et ma ei küsinud, et kas muude lastetarvikute (nt lastetoidu?) saatmine on õigustatud või mitte. (Teoreetiliselt saaks neid ka suure vajadusel korral kohalikust omavalitsusest?)

Advertisements
Kas vaestel on mähkmeid vaja?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s